صفحه شخصی النا گرامی   
 
نام و نام خانوادگی: النا گرامی
استان: تهران - شهرستان: لواسان
رشته: کارشناسی ارشد معماری - پایه نظام مهندسی: یک
شغل:  طراح داخلی-معماری- شرکت مشاور ایده
تاریخ عضویت:  1389/04/19
 روزنوشت ها    
 

 سیتی سنتر بزرگ اصفهان بخش معماری

9

طراحی این مجتمع ، با همکاری یک گروه توانمند معماری ایرانی و یک گروه با تجربه غیر ایرانیکه هر دو گروه دارای سوابق و تجارب متعدد جهانی می باشند ، انجام شده است . اصفهان سیتی سنتر دارای 5 طبقه بسیار زیبا و جذاب شامل طبقات تجاری ، سینما با آخرین تکنولوژی روز دنیا ( IMAX ) ، شهر بازی سر پوشیده ، هایپر مارک ، فود کورت ، و 2 طبقه پارکینگ سر پوشیده با ظرفیت 5500 دستگاه خودرو بوده و طراحی ان به گونه ای است که نور خورشید با ملایمت خاصی از یک سقف عظیم و زیبای شیشه ای به تالار مرکزی می تابد تا مشاهده آسمان زیبای اصفهان را از داخل مجتمع امکان پذیر سازد . در کنار این مجموعه ، هتل 5 ستاره و مجللی با کلیه امکانات و استاندارد های یک هتل 7 ستاره و با مدرن ترین معماری روز دنیا احداث و به محوطهی اصلی مجتمع متصل می گردد.

مشخصات پروژه :اصفهان سیتی سنتر بزرگترین و مدرنترین مجتمع گردشگری < تجاری و تفریحی شامل هتل بین المللی 5 ستاره با استاندارد های هتل 7 ستاره دارای شهربازی سرپوشیده به متراژ 34500 متر مربع و بیش از 450 فروشگاه مارک دار معروف ایران و دنیا ، باجه های بانک ، فود کورت ة رستوران های ملل ، نمازخانه ، سالن های نمایش ، آمفی تئاتر ، گالری های هنری و نمایشگاهی و غیره می باشد که به وسیله یک پل زیبای شیشه ای که خود بر گرفته از طراحی تاریخی بازارهای ایران است به برج های مشترک دیگر مجموعه شامل مرکز مبادلات مالی بین المللی گیت وی ( IFC ) ، برج های اداری و هتل آپارتمان به یکدیگر متصل خواهد شد.

طرح در شهر اصفهان:1 . ایجاد فضایی شاد ، مفرح و سالم برای خرید و تفریح خانواده ها و گردشگران داخلی و خارجی.
2 . افزایش جاذبه گردشگری شهر اصفهان
3 . رونق اقتصادی و اجتماعی در کل شهر اصفهان

4 . ایجاد هزاران فرصت شغلی جدید در زمان احداث و پس از افتتاح

محل احداث مجتمع :

زمین مورد نظر برای احداث پروژه ، در موقعیتی استثنایی به لحاظ دسترسی آسان از نقاط مختلف شهر با آب و هوای مطبوع ، قرار دارد . این زمین با مساحت 000/150 متر مربع در محدودهی کوه های زیبا و دشت جنوبی اصفهان در بزرگراه جنوبی شهر و در تقاطع دو بزرگراه وحید دستجردی و کمربندی شهر اصفهان واقع گردیده است به گونه ای که موقعیت خاص بنا ، عظمتی به یاد ماندنی را در خاطر عبور کنندگان از این بزرگراه ها به یادگار خواهد گذاشت.

نوشته شده توسط داوود اسدی

http://david662.blogfa.com/post-541.aspx 


شنبه 27 شهریور 1389 ساعت 14:34  
 نظرات    
 
بهروز شیربان 19:24 شنبه 27 شهریور 1389
11
 بهروز شیربان
با تشکر از اطلاعات جامعی که راجع به این پروژه گذاشتید، لازم به توضیح است همه این موارد مربوط به برنامه ریزی گروه شروع کننده این پروژه بوده و با توجه به شنیده های ماه های اخیر، که خبر از تغییر مالکین و اجرا کننده ها می باشد، باید ببینیم گروه های بومی جدید تا چه اندازه تصمیم دارند طرح رو عوض کنند و شهروندان و بازدید کنندگان از چه امکاناتی می توانند استفاده کنند.